K O N T A K T

 

T R A N S F E R

Biuro i sklep:

 

Lotnicza 15

62-006 Janikowo

 


Godziny otwarcia:


Poniedziałek: 7:00 - 15:00
Wtorek: 7:00 - 15:00
Środa: 7:00 - 15:00
Czwartek: 7:00 - 15:00
Piątek: 7:00 - 15:00

 

Dodatkowo III - X:


Sobota: 8:00 - 12:00

 

 

Numer rachunku do przelewów:

 

68 1090 1737 0000 0001 1219 8694 

ZAMÓWIENIA, USŁUGI,

WYCENY INDYWIDUALNE:

 

kontakt: 733 006 006

e-mail: marta@transfer.poznan.pl

 


 

Media społecznościowe

FB_icon YT_icon

 


Profesjonalny sprzęt dla... amatorów

Wertykulatory to bardzo pożyteczne i funkcjonalne narzędzia, które na pewno przydadzą się zarówno profesjonalnym ogrodnikom oraz osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem. Profesjonalne wertykulatory korzystnie wpłyną na stan naszego ogrodu, a ściślej mówiąc jego trawnika, dlatego naprawdę warto zainwestować w tego rodzaju sprzęt.

Czym są wertykulatory i do czego służą?

Wertykulator to narzędzie ogrodnicze, którego zadaniem jest ogólnie mówiąc pielęgnacja trawników. Urządzenie działa na zasadzie kosiarki, z tym, że ostrza noży wykonują cięcia pionowe, wbijając się w glebę na głębokość 5-10 centymetrów. Użycie wertykulatora ogrodnicy nazywają inaczej koszeniem gleby. Czynności te bardzo korzystnie wpływają na stan trawnika oraz trawy. Pielęgnacja trawy odbywa się dzięki przecinaniu przez ostrza wertykulatora nadmiaru zbędnych korzeni, dzięki czemu zdrowe mogą lepiej się rozwijać. Stary trawnik z biegiem czasu nie jest już tak atrakcyjny, jak miało to miejsce w chwili jego świetności. Taki stan rzeczy uwarunkowany jest zbijaniem się gleby, która im twardsza i bardziej zbita, tym gorzej działa na rosnącą trawę. Zbita gleba utrudnia korzeniom dostęp powietrza i wody dlatego też sama trawa nie rozwija się najlepiej. Wertykulator pozwala przy małym wysiłku rozbić glebę i uratować trawnik.

Jak wybrać dobry wertykulator?

Na rynku ogrodniczym dostępne są wertykulatory ręczne, mechaniczne oraz te zasilane na prąd. To, na jaki model się zdecydujemy zazwyczaj uzależnione jest od wielkości ogrodu oraz indywidualnych preferencji ogrodnika.

Poszukując idealnego dla siebie wertykulatora warto zapoznać się z ofertą sklepu internetowego trawy24.pl. najlepsze jakościowo i gatunkowo produkty na pewno sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających miłośników ogrodnictwa.

Sklep trawy24.pl oferuje dwa modele wertykulatorów. Pierwszym z nich jest wertykulator bez napędu. Urządzenie wyposażone jest w silnik z automatycznym wyłączaniem. Szerokość robocza wynosi 45 centymetrów, dzięki czemu przy jednokrotnym przejeździe mamy możliwość spulchnienia prawie 0,5 metra pasa ziemi. Wertykulator wyposażony jest dodatkowo w osłony, które mają za zadanie zabezpieczać człowieka przed niechcianym kontaktem z nożami. Osłony zapobiegają również odrzucaniu materiału na boki. Urządzenie wykonane jest z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu nie wymaga konserwacji i jest w stanie efektownie służyć właścicielowi przez wiele lat użytkowania zgodnego z przeznaczeniem.

Drugi rodzaj wertykulatorów dostępnych w sklepie internetowym trawy24.pl są wertykulatory z napędem marki Sembdner. Ten model doskonale sprawdzi się przy dużych przestrzeniach trawników. Jego szerokość robocza jest większa i wynosi 60 centymetrów. Napęd na przednie koła zwiększa efekt pracy, nie wymaga wysiłku od osoby sterującej urządzeniem i sprawia, że wertykulator jest w stanie efektownie pracować nawet na nierównych, czy górzystych terenach. Podobnie jak wszystkie produkty dostępne w sklepie trawy24.pl urządzenie wykonane jest z najwyższych jakościowo materiałów.